Tlačová správa novej angličtiny online:

Martina Králíčková a Ivo Toman z Taxus international predstavili Revolučnú angličtinu 3. generácie.

„Som na jazyky hlúpy; nemám na učenie čas; nechcem sa bifľovať slovíčka a gramatiku; neviem myslieť v angličtine...“

 Poradiť si s týmito „evergreenmi“ vie nový produkt firmy Taxus international. Prezentácia Revolučnej angličtiny 3. generácie prebehla v zaplnenej konferenčnej miestnosti hotela Majestic Plaza v Prahe. 

Martina Králíčková, Ivo Toman a tiež Manažér pre online marketing Taxus international Pavel Jirouš prítomným zdôraznili, že 3. generácia je výlučně v on-line verzii; teda žiadna CD ani DVD. Novinkou ďalej je, že predstavovaná Revolučná angličtina 3. generácie, narozdiel od Revolučnej angličtiny 2. generácie, beží tiež na počítačoch značky Apple, tabletoch i smartphonoch. 

„V práci na 3. generaci jsme vyšli z textů generace přechozí. Zpříjemnili jsme uživatelské prostředí; učební texty nám namluvili čtyři rodilí mluvčí – dva dospělí Američané, Brit a americký teenager… Osvědčený a úspěšný výukový systém 2. generace jsme zcela zachovali.“  Martina Králíčková, hlavná postava prezentácie, pripomenula štýl výučby Revolučnej angličtiny. Ten spočíva v doslovnom preklade. Napr. veta I´am going to call the doctor (Zavolám doktora) má v doslovnom preklade podobu Ja som idúci zavolať ten doktor. Revolučných angličtín 1. a 2. generácie sa predalo cez pól milióna CD. 

Revolučná angličtina odstraňuje syndróm večného začiatočníka, svojím originálnym pojatím simuluje pobyt v anglofónnom prostredí. M.Králíčková použila prirovnanie k futbalistovi, ktorý nemusí byť bohvieako nadaný na jazyky, ale po pár rokoch strávených v cudzine sa perfektne dohovorí. Revolučná angličtina je bez gramatiky. Je pre večných začiatočníkov. Revolučná angličtina naučí ako myslieť v angličtine.

Informácia, že sa 3. generácia predáva výlučne on-line, vzbudila ohlas. Manažér pre online marketing Pavel Jirouš uistil: „K fungovaniu postačí úplne štandardná rýchlosť pripojenia 2 Mb za sekundu.“ 

Revolučná angličtina 3. generácie sa začne predávať 22. 2. 2014 za 209 € včetně DPH.